Polacy mają zapiekanki, Turcy - kebap, Włosi - pizzę. A Portugalia - franchesinhę. Zdjęcie tej portugalskiej "kanapki" dało nam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Selfie+ w kategorii Europejskie wartości w moim projekcie.

To tytuł nowego projektu, który realizowany będzie w naszej szkole od maja tego roku. Jego tematyka obejmuje mechatronikę i robotykę a partnerami w projekcie są szkoły z Lannion we Francji oraz Benedita w Portugalii. 

Agencja Narodowa programu Erasmus+ opublikowała wyniki naboru wniosków na realizację projektów mobilnościowych. Nasz wniosek złożony w akcji Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe uzyskał 90 pkt. na 100 i został sklasyfikowany na 233 miejscu na 1022 złożonych. Warto dodać, że do realizacji zostało zaakceptowanych tylko 256 szkół (każda szkoła mogła złożyć tylko 1 wniosek). Całkowita wartość projektu to 124 988€.

W dniu dzisiejszym Komisja Rekrutacyjna ogłosiła wyniki naboru uczniów klas III do udział w praktykach w Portugalii oraz Szwecji w ramach projektu KA1 VET "Nowe doświadczenia - morze możliwości", które odbędą się już  w październiku i listopadzie.

Rozpoczynamy rekrutację do udziału w projekcie praktyk w Szwecji i Portugalii dla uczniów klas III 4-letniego Technikum im. Piastów Śląskich realizowanego w ramach programu Erasmus+.  Nowością będzie fakt, że rekrutacja tym razem zostanie przeprowadzona całkowice elektronicznie.