Polacy mają zapiekanki, Turcy - kebap, Włosi - pizzę. A Portugalia - franchesinhę. Zdjęcie tej portugalskiej "kanapki" dało nam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Selfie+ w kategorii Europejskie wartości w moim projekcie.

To tytuł nowego projektu, który realizowany będzie w naszej szkole od maja tego roku. Jego tematyka obejmuje mechatronikę i robotykę a partnerami w projekcie są szkoły z Lannion we Francji oraz Benedita w Portugalii. 

Komisja Rekrutacyjna ogłosiła dziś wyniki naboru uczniów klas IV do udział w praktykach w Portugalii, Chorwacji oraz we Włoszech w ramach projektu Erasmus+, które odbędą się wiosną 2024.

Rozpoczynamy rekrutację do udziału w projekcie praktyk w Chorwacji, Włoszech i Portugalii dla uczniów klas IV 5-letniego Technikum im. Piastów Śląskich realizowanego w ramach programu Erasmus+.  Rekrutacja - tak jak w ubiegłym roku -  zostanie przeprowadzona całkowicie elektronicznie.

Uczniowie naszej szkoły w ostatnich miesiącach mieli okazję wziąć udział w projekcie praktyk zagranicznych realizowanych w ramach programu Erasmus+. Trzy grupy: mechatronicy i mechanicy,  analitycy i chłodnicy oraz elektrycy wyjechały do Hiszpanii i Portugalii, aby zdobyć wiedzę i doświadczenie zawodowe.