Polacy mają zapiekanki, Turcy - kebap, Włosi - pizzę. A Portugalia - franchesinhę. Zdjęcie tej portugalskiej "kanapki" dało nam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Selfie+ w kategorii Europejskie wartości w moim projekcie.

To tytuł nowego projektu, który realizowany będzie w naszej szkole od maja tego roku. Jego tematyka obejmuje mechatronikę i robotykę a partnerami w projekcie są szkoły z Lannion we Francji oraz Benedita w Portugalii. 

Agencja Narodowa programu Erasmus+ opublikowała wyniki naboru wniosków na realizację projektów mobilnościowych. Nasz wniosek złożony w akcji Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe uzyskał 90 pkt. na 100 i został sklasyfikowany na 233 miejscu na 1022 złożonych. Warto dodać, że do realizacji zostało zaakceptowanych tylko 256 szkół (każda szkoła mogła złożyć tylko 1 wniosek). Całkowita wartość projektu to 124 988€.

Zaczynamy przygotowania do mobilności w Szwecji i Portugalii, które odbędą na przełomie sierpnia i września 2021. Uczniowie zakwalifikowani w rekrutacji jesiennej zostali poinformowani o nowym terminie, jednak ze względu na okres wakacyjny i rezygnację części z nich ogłaszamy rekrutację uzupełniającą dla klasy III MT. Od dziś, tj. 14 czerwca można w sekretariacie szkoły składać formularz zgloszeniowy oraz deklarację uczestnictwa. 

Kolejne dobre wiadomości napłynęły w piątek z Agencji Narodowej programu Erasmus+. Po wyróżnieniu w konkursie Seflie+ w piątek opublikowano wyniku konkursu wniosków na akredytację dla szkół w sektorze kształcenia zawodowego.