Projekt mobilności kadry edukacyjnej pod nazwą Europejskie doskonalenie nauczycieli kluczem do nowoczesnej edukacji był realizowany w naszej szkole przez ostatnie 2 lata. W tym czasie nauczyciele PCKZiU zrealizowali 12 mobilności w tym 4 działania typu job-shadowing.

Na to pytanie z pewnością odpowiedzą nam nauczyciele PCKZiU: Pan Mirosław Michalewski i Pan Marcin Gulis, którzy od niespełna tygodnia przebywają na Islandii. Dzięki realizacji projektu w ramach programu Erasmus mogą uczyć się od swoich islandzkich kolegów ze średniej szkoły zawodowej Fjölbrautaskóli Suðurlands w Selfoss.

Letnie miesiące dla nauczycieli PCKZiU w Wodzisławiu Śl. to nie tylko wypoczynek, ale także czas na doskonalenie zawodowe. Troje z nich, dzięki realizacji projektu Erasmus+ Europejskie doskonalenie nauczycieli kluczem do nowoczesnej edukacji, uczestniczyło w szkoleniach z zakresu języka angielskiego i kompetencji miękkich.

Nauczyciele biorący udział w szkoleniach w ramach projektu Europejskie doskonalenie nauczycieli kluczem do nowoczesnej edukacji zakończyli przygotowanie językowe. Zajęcia prowadzone przez p. Monikę Hibner, skierowane były do  pracowników PCKZiU, którzy nie uczą języka angielskiego i w okresie wakacji oraz jesienią wezmą udział w kolejnych kursach w ramach tego projektu.  

Podczas ferii zimowych nauczyciel Mirosław Michalewski w ramach realizacji projektu Erasmus+ uczestniczył w tygodniowym szkoleniu pn. "How to make your school more digital?" w Santa Cruz w Hiszpanii.