W dniu dzisiejszym Komisja Rekrutacyjna ogłosiła wyniki naboru uczniów klas III do udział w praktykach w Portugalii oraz Szwecji w ramach projektu KA1 VET "Nowe doświadczenia - morze możliwości", które odbędą się już  w październiku i listopadzie.

Rozpoczynamy rekrutację do udziału w projekcie praktyk w Szwecji i Portugalii dla uczniów klas III 4-letniego Technikum im. Piastów Śląskich realizowanego w ramach programu Erasmus+.  Nowością będzie fakt, że rekrutacja tym razem zostanie przeprowadzona całkowice elektronicznie.

Zaczynamy przygotowania do mobilności w Szwecji i Portugalii, które odbędą na przełomie sierpnia i września 2021. Uczniowie zakwalifikowani w rekrutacji jesiennej zostali poinformowani o nowym terminie, jednak ze względu na okres wakacyjny i rezygnację części z nich ogłaszamy rekrutację uzupełniającą dla klasy III MT. Od dziś, tj. 14 czerwca można w sekretariacie szkoły składać formularz zgłoszeniowy oraz deklarację uczestnictwa. 

Kolejne dobre wiadomości napłynęły w piątek z Agencji Narodowej programu Erasmus+. Po wyróżnieniu w konkursie Seflie+ w piątek opublikowano wyniku konkursu wniosków na akredytację dla szkół w sektorze kształcenia zawodowego.

Już za kilka dni rozpoczyna się projekt Nowe doświadczenia – morze możliwości zakładający dwutygodniowe praktyki zagraniczne dla uczniów naszej szkoły. Projekt potrwa 2 lata i zakłada wyjazd 57 uczniów na staże w Portugalii, Irlandii i Szwecji.