Zaczynamy przygotowania do mobilności w Szwecji i Portugalii, które odbędą na przełomie sierpnia i września 2021. Uczniowie zakwalifikowani w rekrutacji jesiennej zostali poinformowani o nowym terminie, jednak ze względu na okres wakacyjny i rezygnację części z nich ogłaszamy rekrutację uzupełniającą dla klasy III MT. Od dziś, tj. 14 czerwca można w sekretariacie szkoły składać formularz zgloszeniowy oraz deklarację uczestnictwa. 

Kolejne dobre wiadomości napłynęły w piątek z Agencji Narodowej programu Erasmus+. Po wyróżnieniu w konkursie Seflie+ w piątek opublikowano wyniku konkursu wniosków na akredytację dla szkół w sektorze kształcenia zawodowego.

Już za kilka dni rozpoczyna się projekt Nowe doświadczenia – morze możliwości zakładający dwutygodniowe praktyki zagraniczne dla uczniów naszej szkoły. Projekt potrwa 2 lata i zakłada wyjazd 57 uczniów na staże w Portugalii, Irlandii i Szwecji.

Uczniowie naszej szkoły zdążyli przed pandemią odbyć 2-tygodniowe staże w ramach programu Erasmus+. Najpierw – w lutym – 5 mechatroników pracowało w Sligo a następnie 4 kolejnych mechatroników, 2 elektryków i 4 automatyków udało się do Tralee, gdzie zdobywało doświadczenia zawodowe pod okiem irlandzkich pracodawców.

Pięciu uczniów klasy III MH1 zdobywało doświadczenia zawodowe podczas 2-tygodniowych praktyk w irlandzkim Sligo. A to wszystko dzięki realizacji projektu Erasmus+ Praktyka w Europie – atutem na Śląsku.