W tym samym czasie co grupa przebywająca w Szwecji kolejni uczniowie realizowali działania w ramach projektu Nowe doświadczenia - morze możliwości w Portugalii. BragaMob to firma, z którą współpracujemy od samego początku i zapewnia nam wysoką jakość swoich usług. Nie inaczej było tym razem. 

2 elektryków,  4 mechaników, 5 analityków i 1 chłodnik przez 2 tygodnie sierpnia zdobywali doświadczenia zawodowe w Bradze.  - Zanim jednak grupa dotarła do Bragi spędziła trochę czasu w Lizbonie i Porto. Dało to możliwość jeszcze bliższego kontaktu z kulturą i historią Portugalii. Czasu nie było zbyt dużo więc lizbońskie "must see" (Belem,  Alfama, Praça do Comércio, Se, Castelo de São Jorge i kilka punktów widokowych z panoramą miasta) tylko liznęliśmy - wspomina koordynator i opiekun uczniów podczas tej mobilności, Mirosław Michalewski. - Podobnie w Porto - 1 dzień to stanowczo za mało - dodaje nauczyciel. 

W Bradze uczniowie pracowali w firmach, które już w przeszłości przyjmowały naszych uczniów na praktyki. Bi Porto, Brasolar, Labminho to nazwy, które dają mnóstwo pozytywnych wwspomnień uczniom, którzy uczestniczyli w naszych projektach w latach wcześniejszych. Nie inaczej było tym razem. Uczniowie i pracodawcy byli bardzo zadowoleni ze współpracy. - Portugalczycy to bardzo sympatyczni i otwarci ludzie. Z bezpośrednich rozmów dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat ich życia codziennego.  Jak widać udział w projekcie to nie tylko umiejętności czysto zawodowe -  podsumowują uczestnicy. 

Weekendy nasi uczniowie spędzili na wycieczkach. BragaMob zadbała o to, aby uczniowie mieli co wspominać. Guimaraes - pierwsza stolica, Viana do Castelo z przepięknymi widokami i cudowną plażą nad Atlantykiem i oczywiście Braga wraz z Sameiro i Bom Jesus to miejsca, które na długo zostaną w pamięci uczniów. 

Kolejne grupy - tym razem klas III - odbędą swoje praktyki już za kilka tygodni. Więcej zdjęć znajduje się na naszym profilu Facebook'owym. Zachęcamy do oglądania jak i do obejrzenia video relacji z tej mobilności.

IMG 8327