Tak jak w przypadku Portugalii tak i Szwecję w bardzo krótkim czasie po raz kolejny odwiedzili nasi uczniowie aby zrealizować tam swoje 2-tygodniowe praktyki. Po 6 tygdniach PCKZiU Wodzisław Śl.  wróciło do Malmo. 

Tym razem na praktyki w ramach programu Erasmus+ udali się elektrycy, chłodnicy i automatycy z III klasy technikum 4-letniego. Była to dla nich pierwsza praktyka i od razu realizowana zagranicą. Opiekunkami 16-osobowej grupy były p. Barbara Drużdż i p. Katarzyna Mrowiec. Uczniowie zakwaterowani byli w zlokalizowanym w centrum 300 tys. miasta hotelu - tym samym co grupa sierpniowa. Doskonała lokalizacja pozwalała na łatwy dostęp do środków transportu, plaży (mimo, że pogoda nie sprzyjała kąpielom to byli odważni do zanurzenia się w październikowym Bałtyku) i Starego Miasta.

EU Mobility Sverige zapewniła naszej grupie bogaty program kulturowy. Ognisko z pieczeniem kiełbasek, spacer po Malmo, wycieczka na klify Kullaberg, do Helsinborgu, Parku Narodowego Söderåsen, wyjście na mecz piłki nożnej i kręgle - nie było czasu się nudzić.

- Praca w loklanych firmach pozwoliła naszym uczniom na zapoznanie ze skandynawskim rykiem pracy, skonfrontować swoje umiejętności z oczekiwaniami pracodawców oraz podnieść kompetencje zawodowe - ocenia mobilność koordynator Mirosław Michalewski. 

Galeria zdjęć z tego wyjadu dpstępna jest na naszym profilu Facebook'owym. Zapraszamy.

 

Zapraszamy też do obejrzenia materiału video przygotowanego przez jednego z uczestników - Rafałą Dudę.